Ślub na Itace

Każdy z nas zna Itakę – wyspę mitologicznego króla Odyseusza. Niechętnie opuścił on swą ojczyznę na długie dwadzieścia lat. To właśnie tutaj ponad 3 tysiące lat temu  rządził odważny, mężny i sprytny Odys, król Itaki oraz okolicznych wysp. I to właśnie tu oczekiwała go w pałacu wierna żona Penelopa, kiedy wyruszył wraz ze swą świtą na wojnę trojańską. Wyspa ta jest więc symbolem miłości i wierności małżeńskiej. Ślub na Itace oraz podróż poślubna w Królestwie Odyseusza zapewni dobrobyt i długie małeńskie pożycie każdej parze.

  mapa: Wikipedia
Itaka mitologiczna

O ile lubicie mitologię grecką i jednocześnie jesteście miłośnikami małych zacisznych wysp, Itaka będzie doskonałym miejscem do wzięcia ślubu. Wyspa ta oferuje zapierające dech w piersiach widoki oraz strome zbocza porośnięte pachnącymi ziołami i niską śródziemnomorską roślinność. Maleńkie wioseczki i ich gościnni mieszkańcy sprawią, że każdy będzie czuł się tutaj jak u siebie w domu. Przez turystów nie odkryta jeszcze wyspa pełna mitologicznych symboli z Iliady i Odysei pobudza wyobraźnię. Wasz ślub na Itace może być bajkowy. Na Itakę przypływa się promem lub prywatnym stateczkiem z Kefalonii.  Para młoda sama wybiera, czy chce spędzić cały pobyt na Itace lub na sąsiedniej Kefalonii. Stąd  po południu rejsem trwającym jedną godzinę można dotrzeć  na Itakę. Ceremonia ślubu może odbyć się nawet na pokładzie łódki, która zawiezie parę młodą na Itakę. Na Itace istnieje możliwość spędzenia nocy poślubnej i miesiąca miodowego.

Itaka to nie tylko wyspa, bowiem w ujęciu poetycznym Itaka to podróż, nasza własna życiowa podróż . Długa i czasami niełatwa wędrówka, która na niektórych etapach jest łatwa i prosta. Czasami jednak prowadzi nas w obce i nieznane miejsca. Aby wspólna droga życiowa była długa, warto rozpocząć ją właśnie na Itace. Na wyspie, która jest symbolem przygody oraz wierności małżeńskiej. Kto wie, może po kilkunastu latach małżeństwa przyciągnie tutaj także pary będące w związku od lat, by odnowić śluby małżeńskie. Itaka jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcą poczuć się jak na prywatnej wyspie.

miejsca Ślubów

Ślub w ratuszu – stolica Vathi, sesja zdjęciowa n aplaży

Ceremonia ślubna na plaży  – którakolwiek mała prywatna plaża z drogą dojazdową np. Agios Ioannis, Polis, Limenia

Ceremonia ślubna przed kapliczką ( do wyboru kilka opcji)

Ślub na wysepce Lazaretto w zatoce stolicy Itaki – załawiamy transfer Pary Młodej oraz gości taksówką wodną na wysepkę i zpowrotem