Zaczynamy z przygotowaniami ślubu

Dokumenty oraz wybór miejsca ślubu

W pierwszej kolejności każda Para młoda powinna zastanowić się i zdecydować w jakiej scenerii wyobraża sobie swój wymarzony ślub. Być może chodzi o wcześniej odwiedzone miejsce, które jest w pewien sposób symboliczne i przywołuje miłe wspomnienia. Możliwe, że zainspirowały was wakacyjne pejzaże, film lub zdjęcia, które oglądaliście. Być może wymarzonym miejscem ślubu jest po prostu którakolwiek prywatna plaża lub taras z przepięknym widokiem na morze.  My postaramy się dostosować do Państwa oczekiwań oraz zaoferować najlepsze możliwe propozycje, które każda destynacja oferuje.

Aby ślub w Grecji odbył się bez stresu i przeszkód, potrzebne jest rzetelne zaplanowanie i  merytoryczne przygotowanie tego najważniejszego w życiu wydarzenia.

ZACZYNAMY Z PRZYGOTOWANIAMI ŚLUBU – POTRZEBNE Dokumenty 

Po stronie greckiej będą od każdego narzeczonego wymagane następujące dokumenty:

  • Odpis aktu urodzenia polski lub wielojęzyczny ( oryginały, pełny lub skrócony )
  • Zaświadczenie stwierdzające, że zgodnie z prawem polskim można zawrzeć małżeństwo  
  • Ksera lub scany dowodów osobistych
  • Dodatkowe dokumenty są wymagane od osób rozwiedzionych ( wyrok sądu), owdowiałych( Akt zgonu), adoptowanych ( Akt adopcji) jak również od osób, które zmieniły nazwisko ( Zaświadczenie o zmianie nazwiska)

Dokumenty podane w punktach 1. i 2. wydaje polski Urząd Stanu Cywilnego (dalej tylko USC) w miejscu zamieszkania każdego z nowożeńców. Następnie dokumenty te wraz ze skanami dowodów osobistych przesyłacie Państwo pocztą na grecki adres naszej agencji i my zajmujemy się resztą. Między innymi tłumaczeniem na język grecki dokumentów przez tłumacza przysięgłego ( w cenie pakietu 4 sztuki). Oprócz tego po ślubie załatwiamy Parze młodej  przetłumaczenie greckiego Aktu Małżeństwa na polski (1 sztuka). Akt ten, po złożeniu w polskim USC,  uwierzytelni ważność ślubu w Polsce.

Po przesłaniu dokumentów do Grecji z odpowiednim wyprzedzeniem ( co najmniej na 2 miesiące przed planowaną datą ślubu) Para Młoda może czuć się spokojna. Zajmuje się przygotowaniem szczegółów ślubu – wyboru odpowiedniego stroju, butów, dekoracji ślubnych, zaplanowaniu uczty weselnej, muzyki, napojów itp.

Co dzieje się w urzędzie greckim przed Ślubem

Po otrzymaniu dokumentów od pary młodej, zajmujemy się w pierszej kolejności ich tłumaczeniem. Przetłumaczone dokumenty składamy w greckim USC i pokrywamy wszelkie greckie opłaty administracyjne. Wnosimy wniosek o zezwolenie na ślub w uzgodnionym terminie i zamawiamy urzędnika . Następnie ustalamy miejsce i godzinę ślubu oraz opłacamy wynajem miejsca ślubu. Oczywiście komunikujemy się przez cały czas z parą młodą oraz urzędem greckim, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. W cenie pakietu są wszelkie ślubne konsultacje oraz spotkanie pary z koordynatorem ślubu po przyjeździe na wyspę przed ceremonią. Możliwa jest też spólna wizyta w miejscu ślubu przed jego odbyciem. W ten ważny dzień tłumaczymy ceremonię z greckiego na polski i odwrotnie. Asystujemy w USC  podczas odbióru Aktu Małżeństwa po ślubie ( transfer pary młodej na własny koszt lub wynajętą taksówką). W niektórych przypadkach oferujemy możliwość wyboru miejsca ślubu dopiero po zwiedzeniu dostępnych lokalizacji po przyjeździe na wyspę.

Jak wygląda ceremonia ślubna w Grecji

Wiele par pyta się nas, jak długo trwa ceremonia ślubna w ratuszu lub w plenerze i w jakim języku będzie ona przebiegała. Oczywiście celebrant jest Grekiem, który odczytuje słowa przysięgi małżeńskiej po grecku. Koordynator polski tłumaczy te słowa Parze Młodej bezpośrednio na polski, odpowiadać można po polsku. Na Państwa prośbę ceremonia może odbyć się również w języku angielskim. Z reguły całość nie zajmuje więcej, aniżeli 15-20 minut, po czym kolejno następują toast i sesja zdjęciowa ( wcześniej zamówiona).

Zainteresowanym parom na życzenie wysyłamy szczegółowe informacje wraz z  cennikiem usług dodatkowych. Przykładowo są to : fotograf, kamerzysta, bukiet dla Panny Młodej, fryzjer, makijażystka, tort weselny, szampan, dekoracja kwiatowa, łuk kwiatowy, gazebo, muzyka na żywo, przejażdżka w bryczce, taksówka, uczta weselna itp.

Prosimy o kontakt mailowy pod adresem:

slubwgrecji@gmail.com